0.236 547 15 20
15 Temmuz Gazileri ve Elbab Gazisinin Katılımıyla Gördes'te Anlamlı Gece
Gördes Anadolu Lisesinin hazırladığı "Şehit Makbule Hanımın Torunları Gazilerle Buluşuyor" programında 15 Temmuz Kahramanları ve El Bab Gazisi yaşadıklarını anlattı.

Gördes Anadolu Lisesinin hazırladığı "Şehit Makbule Hanımın Torunları Gazilerle Buluşuyor" programında 15 Temmuz Kahramanları ve El Bab Gazisi yaşadıklarını anlattı.

Kanlı Darbe girişimi gecesinin anlatıldığı Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa darbe girişimi gecesinde üstün gayretler gösteren Üzeyir Civan, M.Şükrü Kıntaş, Safiye Bayat ,Danyal Şimşek ve El Bab Gazisi Ali Temel konuşmacı olarak katıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin etkisiz hale gelmesinde büyük pay sahibi olan vatandaşlar o geceye ilişkin anılarını Gördes ilçesinde anlattı.

Gördes Anadolu Lisesinin düzenlediği “Şehit Makbule Hanımın Torunları Gazilerle Buluşuyor ” etkinliği kapsamında, Gördes Belediye Kültür Sarayında  yapılan programa  Kaymakam Turgay Hakan Bilgin, Belediye Başkanı Muhammet Akyol,  Garnizon Komutanı Selim Kasacı, Ak Pati İlçe Başkanı Mehmet İnci, Belediye Meclisi Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, Anadolu Lisesi Müdürü Bünyamin Orhan, STK temsilcileri, daire amirleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Coşkulu bir şekilde başlayan programın açılış Konuşmasını yapan Belediye Başkanı Muhammet Akyol; "Bugün burada yaşananlar konuşulacak hep deniliyor ya yaşamak lazım bugün gazilerimiz bizlere  yaşadıklarını anlatacaklar. Onların yaşadıkları yanında belki bizim yaşadıklarımız devede kulak aziz hemşerilerim. Bu topraklarda barınmanın bir bedeli var. Vatan edinmenin bir bedeli var.Bugüne kadar bu topraklarda biz çok bedeller ödedik. İçeriden böyle bir hainliğin geleceğini böyle bir ihanetin olacağını düşünmedik yıllardır bizleri bu ülkeden bu  topraklardan atmak ve çıkarmak isteyen bir haçlı bir zihniyetin olduğunu biliyoruz. Bu haçlı zihniyeti bitmiş ve ölmüş değil yani haç ile hilalin mücadelesi bu mücadele devam ediyor ve belki de ebediyen devam edecek ama bu millet için, bu vatan için. Bu topraklar için şehit düşmek isteyen ve gazi olmak isteyen vatandaşlarımız olduğu sürece Allah'ın izniyle bizleri bu topraklardan kimse bizleri söküp atamayacak. İşte içerde ve dışarıda bu hainler bu ihanet çetesi milletin silahlarını, tanklarını, uçaklarını milletin üzerine sürdüler. Bizlerin ellerinde ne vardı. Sadece Türk bayrağı ve göğsümüzde imanımız vardı. Başka hiç bir şeyimiz yoktu. O silahlara gövdelerini siper etti. Bu millet kafalarını o tankların altına koydu.Birde bir liderimiz vardı. Baş komutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la bu millet ayağa kalktı. İnşallah bundan sonra silerle beraber bu bayraklar inmeyecek,ezanlar susmayacak" dedi.

Ardından Kaymakam Turgay Hakan Bilgin yaptığı açıklamada bu akşam burada kaymakamlığımızın öncülüğünde  tüm okullarımızın katılımı ile yürütmüş olduğumuz."Gördes Değerleriyle Büyüyor" projesinin Anadolu lisesi tarafından hazırlanan bir ayağında birlikteyiz."Ben bir kez daha huzurlarınızda gazilerimize hoş geldiniz diyorum.Bugün burada Anadolu lisemizin hazırladığı Şehit Makbule Hanımın torunları Gazileri ile Buluşuyor.programında bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.Bizim  inancımızla şehitlerimiz nurlanmış,Gazilerimiz onurlanmış insanlar ve çok şükür bugün onurlu insanlarla birlikteyiz.O Kara gecede 15 Temmuz gecesinde belki bir çok erkeğin evinde saklandığı sokağa çıkmaya cesaret edemediği saatlerde köprüde bu uğursuz soysuz girişime ilk karşılarına çıkan bir hanım efendi vardı. Safiye hanım her şeyi maddi varlığa fiziki çoğunluğa paraya mala mülke tercih eden bir dünyada değerleri uğruna kolunu feda eden ve bu uğurda canını ortaya koyan Üzeyir bey, insanların rızık korkusuyla maaş endişesi ile işinin başından bir dakika ayrılamadığı günlerde, yıllarda, saatlerde ekmek teknesini bırakıp bu insanların üzerlerine sürdükleri tankları nasıl durdururuz diye kafa yoran  çapa gösteren Şükrü bey, ustalığı bir kenara bırakıp o gece insanların üzerine yürüyen tankları engelleme çabası gösteren Danyal ustam ve haçlı zihniyetinin sadece Türkiye de değil komşu ülkelerimizde gönül coğrafyamızda at koşturmasına engel olmak için bu milletin atalarından devir aldığı ruhu Suriye topraklarında mazlum milletleri terör illetinden uluslar arası işgalden kurtarmak için canını ortaya koyan değerli hemşerimiz sevgili Ali Temel hoş geldiniz. Çok şükür varsınız. Çok şükür buradasınız. Çok şükür artarak çoğalarak gelecekte de var olacaksınız. Gördes değerleriyle büyüyor dedik evet inşallah Gördes değerleriyle büyümeye devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti de inşallah ilelebet payidar kalacak ve değerleriyle büyüyerek yola devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel gecenin tertiplenmesinde emeklerini esirgemeyen Mili Eğitim Müdürümüze, Gördes Anadolu Lisemize, Gördes Belediyemize, Muhtarlar derneğimize, Milli İrade ve Demokrasi Derneğimize ve emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİ İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI

İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gazi olan Safiye Bayat; 15 Temmuz’un Türk milleti için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Kara bir gecenin, şehit ve gaziler için beyaz ve aydınlık, mertebesi yüksek bir gece olduğunu belirten Bayat, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını hiçbir zaman unutamayacağını kaydetti.

15 Temmuz gecesi asker ve komutan kılığına girmiş kişilerle karşı karşıya kaldıklarını aktaran Bayat, “Hainlerin hepsi bir amaç için oradaydı. Acı çekerek ölüm anımıza tanık olmak istediler. Düşünceleri çok korkunçtu. Konuştuğumda gözlerindeki kini, nefreti ve katil ruhunu görenlerdenim. Onlara yakınlaştım, konuştum, hırpalandım, darbeler aldım, hatta tanklarla taciz ateşleri açıldı. Önümden, arkamdan her yerimden ateşler açıldı” diye konuştu. Mazlumlara silahlar, tüfekler ve tanklarla eziyet edildiğini vurgulayan Bayat, zalimlerin kafa, göz, boyun, kol demeden neresi gelirse vurduklarını aktardı.

Allah’ın her zaman inananlarla beraber olduğunu ifade eden Bayat, şöyle devam etti; " Amaçları bizden bir şeyler almaktı. Amaç can çekiştiğimizi görmekti. Ama bunu başaramadılar. Allah biz inanlara bizim gibi düşünenlere cesaret serpti.O gece içimden ‘Allah’ım bunlar ölmeyi bile beceremez’ dedim. Çünkü bunlar acizdi. Aciz adam tehdit eder, taciz eder, tahrik eder sonra da ölür. Bizi resmen taradılar. Yerde kardeşlerimizin kanını gördüm. Hepsine dokundum. Allah’ım o gece beni öyle bir büyüttü ve yetiştirdi ki… Bilmediğimiz çok şey var, sadece yaşamak ve dokunarak anladığımız şeyler var " şeklinde konuştu.

ACABA BİZ BU TANKI NASIL DURDURABİLİRİZ
Restoran sahibi Mehmet Şükrü Kıntaş, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da Atatürk Havalimanı’na hareket eden tankları, egzoz deliklerini giysileriyle tıkayarak durdurdu. Mehmet Şükrü Kıntaş, araç ve kamyonları tankların önüne çektiklerini ifade ederek, Acaba biz bu tankı nasıl durdurabiliriz diye kendi kendimize sorarken oradan bir tamirci arkadaş ‘Şu egzozlara bir şeyler tıkarsanız, bu tanklar stop eder’ dedi. Arkadaşlarla elbiselerimizi çıkardık. Herkes elbiselerini, tişörtlerini bize uzattı. Tankın egzozuna bunları tıkayınca, filtrelerin üstünü elbiselerimizle kapattık. Bu şekilde tank 2-3 dakika sonra stop etmek zorunda kaldı. Başakşehirli olmaktan çok gurur duyduğunu ifade eden Mehmet Şükrü Kıntaş, Başakşehir çok büyük bir iş başarmıştır. Bütün evdeki vatandaşlar sokaklara inerek tankların bulunduğu Atatürk Havalimanı'na doğru ilerlediler. Sadece ben ile Dalyan usta tek değil, bütün halkımız ile birlikte bu tankları durdurduk. Bu şekilde ülkemizi korumuş olduk. Bir şehidimiz olur ama bin şehidimiz dirilir. Biz olmak ile bitmeyiz" şeklinde ifadeler kullandı.

O GECE ÇOK ZOR ANLARA TANIKLIK ETTİK
"Ben kolumu kaybettim ama vatanımı elhamdülillah kaybetmedim” Kolunu kaybeden Üzeyir Civan ise bu vatan için kolunu değil canını vermeye seve seve hazır olduğunu söyledi. Türk Milletinin birlik ve beraberliği ile hainlerin amaçlarına ulaşmalarına izin verilmediğini anlatan Civan, bu vatan sahip çıkılması gerektiğine işaret etti. Bu vatanın kolay kazanılmadığını dile getiren Civan, o gece çok zor anlara tanıklık ettiklerini aktardı. Vatan için kolunu kaybettiği için hiç bir zaman üzülmediğini belirten Civan, yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı: “O gece kolumu tutarken, bana üç Türkmen genç yardım etti. Çok duygulandım. Allah onlardan razı olsun. Ben kolumu kaybettim ama vatanımı elhamdülillah kaybetmedim. Onlar o gece bizden önce sokaklara inmişler. O gece yaşadıklarımı asla unutamam. O gece canlarımızı hiç düşünmeden hainlerin karşısında durduk. Yaşlısı, genci, kadını herkes hainlerin karşısında durdu" diye ifade etti.

BİZ İŞİMİZİ  AŞKLA YAPIYORUZ. VATAN MİLLET AŞKIYLA DA GÖREVİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
Piyade Uzman Çavuş Gazi Ali Temel; " El Bab'ın önemli stratejik noktası olan Hastane Tepesi'ni  ele geçirmek için yaptığımız operasyonda bombalı araç saldırısına uğradık. Hain saldırı da silah arkadaşlarımız şehit oldu. Gazilerimiz oldu. Ben de o olay içerisinde yaralandım. Olay olduktan hemen sonra tahliyelerimiz yapıldı. Ama şuan birliklerimizin zafer haberlerini alıyoruz. El Bab'ta DAEŞ'ten tamamen temizlendi. Şuanda durumum gayet iyi. Aklım da dualarım da silah arkadaşlarımla. Biz işimizi  aşkla yapıyoruz. Vatan millet aşkıyla da görevimize devam edeceğiz" dedi.

Program konuşmacılara hediyelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU..... MİLLİ İRADE NÖBETİ..... HACİVAT KARAGÖZ GÖLG..... YAZ SPOR OKULU 2016 ..... YEREL HAYVAN KORUMA .....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI