0.236 547 15 20
Başkan Muhammet Akyol'dan Hıdrellez ve Kültür Festivaline Davet
Gördes Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri, ilçenin sosyal ve kültürel hayatına renk katıyor. Bu yıl 11.'si düzenlenecek olan etkinlikler için, Gördes Belediyesi çalışmalarını tamamladı.

Gördes Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri, ilçenin sosyal ve kültürel hayatına renk katıyor. Bu yıl 11.'si düzenlenecek olan etkinlikler için, Gördes Belediyesi çalışmalarını tamamladı.

7'den 77'ye her vatandaş için çeşitli etkinliklerin yer aldığı Hıdrellez programı bu yıl da dolu dolu geçecek. Etkinliklerde birçok sosyal ve kültürel aktivite yer alıyor. 4 Mayıs 2017 Perşembe günü  Gördesli Makbule ve Akıncılar konulu panelle başlayacak olan etkinlikler 4 gün süreyle devam edecek. Halk oyunları gösterimleri, çeşitli yarışmalar, uçurtma şenliği, paneller, anneler günü etkinliği, çocuklar için ilizyon gösterisi ve eğlence karnavalı gibi birçok etkinliğin yer alacağı Gördes Belediyesi 11. Hıdrellez ve Kültür Festivali'nin ana programı 6 Mayıs Cumartesi saat 12.00'da Kocamurtluk Mesire Alanında gerçekleşecek.

Festivalin ana programında çeşitli stantlar festival alanında vatandaşlar için yerini alacak. Halka ücretsiz keşkek ve höşmerim ikramı yapılacak. Festival kapsamında İzmir Gördesliler Derneği ve Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül törenlerinin de düzenleneceği etkinliklere, ilçe dışından da çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor.

Tarihi bir başarı elde ederek Gördes futbol tarihine adını "Namağlup Şampiyon" olarak yazdıran Gördes Belediyespor'un şampiyonluk kupası da yine 6 Mayıs Cumartesi günü Kocamurtluk Mesire Alanı'nda verilecek.

11. Hıdrellez ve Kültür Festivali'ne tüm vatandaşları davet eden Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, "Asırlardan bu yana bilinen ve kutlanan Hıdrellez bizlere birlik beraberliği, kültürümüze sahip çıkmayı hatırlatan bir bahar bayramıdır. Bizler de bu bağlamda her yıl geleneksel olarak Hıdrellez ve Kültür Festivali'ni birlik beraberlik içerisinde gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu yılın festivali için de çeşitli etkinliklerin yer aldığı bir program hazırladık. Tüm vatandaşlarımızı 11.'sini düzenleyeceğimiz hıdrellez festivaline davet ediyorum" dedi.

HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU..... MİLLİ İRADE NÖBETİ..... HACİVAT KARAGÖZ GÖLG..... YAZ SPOR OKULU 2016 .....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI