0.236 547 15 20
Gördes Doğalgaz İletim Hattında Son 18 Km
Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol Gördes Doğalgaz İletim Hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol Gördes'in doğalgaz iletim hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Doğalgaz İletim Hattının Gördes'e ulaşmasına 18 km kalmasının ardından  Kaymakam Bilgin ve Başkanı Akyol hızla devam eden çalışmalar hakkında BOTAŞ yetkilileri ve yüklenici ACD Firması yetkililerinden bilgi aldı.

Yetkililer, İstanbul-İzmir Doğalgaz hattından ayrılarak toplam 50.450 metrelik bir hat ile doğalgazı Gördes'e iletecek güzergahta yapılacak çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve Gördes'e 18 km bir mesafe kaldığını ifade ederek; " Şu anda çelik boruların kaynağını yapılıyor ve kaynağı yapılan kesimleri yer altına alıyoruz. 32 km'lik kesimde kaynak işlemi tamamlandı. 16 km'lik kesimde ise boru hattını yer altına almış bulunuyoruz. Çalışmaların büyük bir kısmını tamamladık. Yıl sonuna kadar Gördes'e ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Gördes'in hayali olan doğalgaz hattının kurumlar arası dayanışma ve vatandaşların yoğun ilgisiyle başarıldığını ifade eden Kaymakam Bilgin; "BOTAŞ ve yüklenici firma yetkililerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldık. Memnuniyetle görüyoruz ki Gördes'e ulaşılmasına yaklaşık 18 km bulunmakta. Yine hem BOTAŞ, hem de firma yetkililerinden aldığımız bilgilere göre inşallah bu yıl sonu itibariyle Gördes'imize iletim hattı ulaşmış olacak. Çalışmalardan dolayı yetkililerimize kolaylıklar ve başarılar diliyoruz" dedi.

Gördes'in tarihi bir başarıya imza atarak Türkiye'deki yüzlerce ilçe arasında yaklaşık 40 ilçenin içinde yer aldığını ifade eden Başkan Muhammet Akyol;  " Gördes'te birlik ve beraberliğin sonucu bu çalışmalar başlamış bulunmakta. Bundan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. İletim hattı şuan Hamit köy sınırlarına yakın bir mesafede yani yaklaşık 18 km bir mesafe kaldı. İnşallah bu yılın sonuna doğru, aralık ayında iletim hattı Gördes'e ulaşacak. Emeği geçen katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

 

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU..... MİLLİ İRADE NÖBETİ..... HACİVAT KARAGÖZ GÖLG.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI