0.236 547 15 20
Başkan Muhammet Akyol'dan Sokak Hayvanları Açıklaması
Gördes Belediye Başkanı son zamanlarda vatandaşların sıkça dile getirdiği sokak hayvanları şikayetleriyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Gördes Belediye Başkanı son zamanlarda vatandaşların sıkça dile getirdiği sokak hayvanları şikayetleriyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada vatandaşların mağduriyetini gayet haklı bulduklarını bu doğrultuda büyükşehir kanunuyla birlikte görev ve sorumlulukları çerçevesinde Gördes Belediyesi'nin araç, ekipman ve personel olarak 2 yılı aşkın süredir hazır vaziyette olduğunu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye geçici hayvan barınağı yapmasını beklediklerini ifade eden Başkan Akyol:

" Kıymetli hemşehrilerim son günlerde sokak hayvanlarıyla ilgili sizlerden gelen şikayetler ve yerel basınımızda yer alan haberler doğrultusunda bir açıklama yapma gereği duyduk.

İlçe merkezimizde dolaşan sahipsiz sokak köpeklerini Gördes Belediyesi olarak toplamamız, bir barınağa götürüp sürekli bakmamız veya sokak köpeklerini toplayıp başka yerlere bırakmamız 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümleri gereğince yasal değildir.

Gördes Belediyesi 5199 sayılı yasa hükümleri içerisinde imkanları doğrultusunda dönem dönem mobil kısırlaştırma firmaları ile sahipsiz köpekleri kısırlaştırma, aşılama çalışmaları yapmaktadır. 

Geçici bakım evlerinin yapılması ve işletilmesi yasalar ile büyükşehir belediyelerinin sorumluluğunda bulunmaktadır. Sokak hayvanlarının yakalanarak; Manisa Büyük Şehir Belediyesi'nin görev ve sorumluluğunda yapacağı barınağa nakledilmesi ilçe belediyesinin görevidir. Nitekim belediyemiz bu konuda araç, ekipman ve personeliyle 2 yılı aşkın süredir hazır vaziyettedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Gördes'te yapacağı ve işleteceği geçici hayvan barınağına Gördes Belediyesi tarafından nakil edilecek olan sokak hayvanlarının geçici bakım evinde kısırlaştırma, aşılama ve acil tıbbi tedavileri bu soruna büyük ölçüde çözüm sağlayacaktır. Bilgilerinize sunar, iyi akşamlar dilerim" dedi.

HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI