0.236 547 15 20
Başkan Akyol'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk Kadınlarının tarihin her döneminde kahraman ve fedakarca toplumumuza yön verdiğini dile getiren Başkan Akyol mesajında şu ifadelere yer verdi;

" Toplumun mihenk taşları olan, huzurlu ve mutlu bir aile yapısının tesis edilmesinde, güçlü bir toplumsal yapının kurulmasında her zaman en önemli rolü oynamış bulunan, tarihimizde de büyük kahramanları dünyaya getirerek tarihin sürecinde büyük değişimlere yol açan, fedakarlıklarıyla ve kahramanlıklarıyla tarihimize damgasını vuran kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Bunun en güzel örneğini Gördesli Şehit Makbule Hanım göstermektedir. Ülkemizin, memleketimizin zor günlerinde, büyük fedakarlıklarla düşmanla savaşan; bu güzel ilçeyi, bu cennet vatanı bize emanet eden ecdadımıza minnet ve şükran borçluyuz. Bu özel günde milli mücadelemizin sembol ismi, kadın  kahramanımız Gördesli Şehit Makbule Hanım'ı minnetle yad ediyorum. Ruhu şad olsun.

Dinimizde de kadınlara verilen büyük önemi, Peygamberimizin 'Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz. Onlar hakkında Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız, onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onarında sizin üzerinizde hakları vardır' sözleriyle anlıyoruz. Peygamberimizin tüm insanlığa seslenişi olan veda hutbesindeki sözlerinde olduğu gibi kadınlar sevgi ve şefkatin esas sahipleridirler.

Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak ta o oranda güçleniriz. Gördes Belediyesi olarak kadınlarımızın her zaman yanlarında yer aldığımızı ve onların destekçileri olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Başta şehit annelerimiz olmak üzere; bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, yaşamımızda doğumdan ölüme her an varlıklarıyla bizleri onurlandıran, hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen, bizleri büyüten, eğiten, yetiştiren fedakâr tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten duygularımla kutlarım."

HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI