0.236 547 15 20
GÖRDES’TE HIDRELLEZ COŞKUYLA KUTLANDI
Gördes Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri sona erdi.

Gördes Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri sona erdi. Gördes Belediyesi 12. Geleneksel Hıdrellez ve Kültür Festivali Etkinlik Programı, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Gördes Kaymakamı Fatih Ayaz, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

GÖRDES’TE DOLU DOLU HIDIRELLEZ 

Gördes Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri, ilçenin sosyal ve kültürel hayatına renk katıyor. 7'den 70'e her vatandaş için çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği, Hıdrellez programı bu yıl da dolu dolu geçti. Gördes Belediyesi bünyesinde 12’inci kez düzenlenen Hıdrellez Kültür Festivali 1-6 Mayıs tarihleri arasında kutlandı. Hıdrellez Kültür Festivali programı içerisinde; Öğrencilere yönelik ücretsiz film gösterimi, İmam Hatip Ortaokulu’nun İlahi Korosunun gösterisi, Anneler Günü etkinliği, Öğrencilerin hazırlamış olduğu Bilim Şenlikleri, Gördes Kitap Okuyor Kampanyasının Ödül Töreni, Gördes Belediyesinin Halk Konseri ve Kıranköy’de gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği yer aldı. Ayrıca vatandaşlara 30 kazan yöresel keşkek ve tatlı ikram edildi. 12’inci kez düzenlenen Hıdrellez Kültür Festivalinde Vatandaşlar, festival kapsamında düzenlenen halk konserleriyle gönüllerince eğlenme imkânı buldu. Yüzlerce kişinin katıldığı halk konserine ilgi büyüktü. 

“KÜLTÜRLERİMİZE, SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Festivalde konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ "Hıdrellez, baharın müjdecisi yeni bir yılın umudu olarak kuşaktan kuşağa aktarılıyor. Hıdrellez bizim bir kültürümüzdür; bu kültürümüze her geçen gün daha da fazla sahip çıkmalıyız. Bizleri bir arada tutan kültürlerimizdir. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin sergilendiği milli ve manevi günlerin, toplumda millet olma şuurunu pekiştiriyor. Hıdrellezde beraber yenen toplu yemekler, fakirlerin doyurulması, dargınların barışmasına ve kardeşliğin yeniden tesisine vesile olur. Toplumumuzu ayakta tutma ve birleştirme hususunda hayati öneme sahip bu kutlamalar, nesilden nesile aktarılmalıdır” diye konuştu. 

“HIDIRELLEZ, BİRLİKTELİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYOR”

Hıdrellezin, vatandaşlarımızın kaynaşmasına ve toplumsal huzurun artmasına vesile olduğunu belirten Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, “Hıdrellez bizim geleneksel kutlamalarımız arasında yer alıyor. Gördes’imizdeki hıdrellez geleneği ilçemizin tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Eski Gördes’in tarihinden bugüne dek hıdrellez hep kutlana gelmiştir. Baharın müjdecisi, yazın habercisi, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve dayanışmanın göstergesi olarak hıdrellez’i coşkuyla kutluyoruz” şeklinde konuştu. 

HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI