0.236 547 15 20
Başkan Akyol'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyet'in ilanının 95. yıl dönümünü kutlayan Başkan Muhammet Akyol, 'Cumhuriyet, milletimizin büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir' dedi.

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyet'in ilanının 95. yıl dönümünü kutlayan Başkan Muhammet Akyol, 'Cumhuriyet, milletimizin büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir' dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin artık her alanda dev atılımlar gerçekleştiren, bölgede ve dünyada söz sahibi olan bir ülke olduğunu belirten Başkan Muhammet Akyol; “ 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman milletimizin azmiyle kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılıkla kazanılan bu zafer, milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlamıştır. Allah'ın izniyle bu birliktelik ve beraberliği hiçbir güç bozamayacaktır.

İçinde bulunduğumuz konjonktür ülkemizin her ferdine, her kurumuna olduğu gibi bize de bazı sorumluluklar yüklemektedir. Özellikle 15 Temmuz'da FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen ve milletimizin tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde imanı, cesareti ve bağımsızlık aşkıyla bastırılan darbe girişiminin ardından millet olma şuuru ve Cumhuriyetimizin kıymeti bir kez daha net olarak anlaşılmıştır.

Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye'sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir.

2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru ilerlerken geleceğimizin teminatı gençlerimize daha çok önem göstererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını çok çalışarak, teknolojiyle üreterek, geleneklerimize ve göreneklerimize bağlı olarak gelecek nesillere ulaştırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, başta siz kıymetli hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI