0.236 547 15 20
Başkan Akyol UKAFEST’te Gördes’i Temsil Etti
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla düzenlenen Ulusal Kırsal Kalkınma Ağı (UKAFEST) Kongresi Covid-19 tedbirleri kapsamında bu yıl çevrimiçi telekonferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla düzenlenen Ulusal Kırsal Kalkınma Ağı (UKAFEST) Kongresi Covid-19 tedbirleri kapsamında bu yıl çevrimiçi telekonferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, UKAFEST’te Gördes’i temsil ederek; ilçe tanıtımı ve Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği’nin kuruluş aşamasıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Kırsal Kalkınmaya 26.5 Milyar Destek
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ulusal kaynaklı ekonomik ve kırsal altyapı yatırımlarımız kapsamında, Genç Çiftçi, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller, ORKÖY projeleri ve Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) dahil bugüne kadar toplam 480 bin projeye reel rakamlarla 26.5 milyar lira hibe desteği ödedik” dedi.

Kırsal alanlarda üretim, katma değer ve istihdam sağlanması için birçok destek, teşvik ve hibe sağladıklarına dikkati çeken Pakdemirli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

480 Bin Proje
“Bu doğrultuda, ulusal kaynaklı ekonomik ve kırsal alt yapı yatırımlarımız kapsamında, Genç Çiftçi, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller, ORKÖY  projeleri ve IPARD hibeleri dahil bugüne kadar toplam 480 bin projeye reel rakamlarla 26.5 milyar lira hibe desteği ödedik. Bu destekler sayesinde, kırsalda reel olarak yaklaşık 48.5 milyar liralık yatırım yapıldı, 350 bin yeni istihdam oluşturuldu. Ekonomik yatırımların süresini de 2025 yılına kadar uzattık. IPARD kırsal kalkınma destekleri ve ORKÖY kredileri de devam ediyor. 2022’ye kadar manda, damızlık küçükbaş yatırımı, damızlık koç - teke alımı, kaz ve hindi yetiştiriciliği, ipek böcekçiliği ve arıcılık yatırımlarına, konusuna göre yüzde 50 ile yüzde 100 oranında hibe sağlayacağız. Geçen yıl pilot olarak başlayan,  Kırsal Kalkınmada Uzman Eller projesini ülke geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Gördes’e 1 Milyon 922 Milyon Hibe
UKAFEST’in ikinci gününde sunumunu gerçekleştiren Başkan Akyol ulusal ve uluslar arası bir çok katılımcının yer aldığı festivalde ilçemizi temsil etti. Gördes’in tanıtımını ve kültürel değerlerine değinerek sunumuna başlayan Başkan Akyol; “Gördes’in proje konusundaki başarıları 2016 yılında
Tarım ve Orman Bakanlı’ğımızın kıymetli yetkilerinin dikkati çekmiş ve Gördes’imiz Ulusal Kırsal Ağ kapsamında Yerel Eylem Grupları arasında kendine yer edinmiştir. Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği’nin başta yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri olmak üzere; yerel kalkınma uzmanları tarafından uzun uğraşlar sonucu hazırladığı Yerel Kalkınma Stratejisi, IPARD II Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığın’dan onay aldı. Bu kapsamda Türkiye’de benzer 50 Dernek arasında 7’inci  sırada yer alan Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği olarak hazırladığımız Stratejik Planla; 1 Milyon 922 Bin TL’lik büyük bir katma değeri Gördes’imize kazandırmış olduk. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde kırsal bölgelerimize yönelik irili ufaklı birçok projeyle  bu katma değeri kullanacağız. Diğer bir avantajımız ise Gördes ilçe sınırları içerisinde TKDK projeleri hazırlayan vatandaşlarımıza da ekstra puanlar verilecek. Başta Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve TKDK Başkanı Muhammed Adak olmak üzere emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz”dedi.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
ilan.gov.tr
DUYURULAR Tümü
Görevde Yükselme ve ..... Kırsal Hizmetler Müd..... Emlak ve İstimlak Mü..... Destek Hizmetleri Mü..... Tarım ve Orman Bakan..... Gördes Belediye Başk..... 6292 sayılı Kanun (K..... Vergi Borcu Yapıland..... Zabıta Personeli Gör..... Huzurun ve Yeşilin Ş..... Gördes Atatürk Mahal..... Emlak ve ÇTV Vergisi..... Gördes İlçe Hıfzıssı..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI