0.236 547 15 20
Başkan Akyol: “Gördes’ten yazılan TKDK projeleri artı puan alacak.”
Tarım ve Orman Bakanlığı himayelerinde TKDK IPARD II Programı 10’uncu Başvurusunun Çağrı Tanıtımı telekonferans aracılığıyla düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı himayelerinde TKDK IPARD II Programı 10’uncu Başvurusunun Çağrı Tanıtımı telekonferans aracılığıyla düzenlendi.

Programa Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Muhammed Adak ve çok sayıda çevrimiçi davetli katıldı. Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’ da programa Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği adına katıldı.

IPARD-2 Onuncu Başvuru Çağrısı ile hayvansal üretim sektörü için 45 milyon avro, işleme-pazarlama sektörü için 80 milyon avro olmak üzere, 125 milyon avro, yani 1 milyar 125 milyon liralık hibe paketini üreticimize, yetiştiricimize, yatırımcımıza sunuluyor. Programda konuşan Pakdemirli, nüfusun yaklaşık yüzde 25’inin yaşadığı kırsal alanlarda, sürdürülebilir kalkınmanın temel hedef olduğunu, kırsala 4 koldan destek verdiklerini belirtti.

Son 10 Yılda, 70 Bin Yeni İstihdam Oluşturduk
Bakan Pakdemirli, IPARD kapsamında, son 10 yılda önemli mesafeler kat edildiğini belirterek, sağlanan 5,1 milyar lira hibe ile 16 bin 103 projeyi desteklediklerini söyledi.

Kadın Ve Gençlere Pozitif Ayrımcılık
IPARD kapsamında kadın ve gençlere pozitif ayrımcılık yapıldığını da vurgulayan Bakan Pakdemirli, "Kadın girişimcilerin projelerine ilave puan vererek, proje seçim aşamasında öne çıkmasını sağlıyoruz. Bugüne kadar IPARD kapsamında 3 bin 865 kadın yatırımcının projesine toplam 1 milyar 263 milyon lira hibe ödedik. IPARD kapsamında destek verdiğimiz projelerin yüzde 61'i genç girişimcilere aittir. Amacımız kadın ve gençleri kırsalda tutmak, kendiişlerini kurmalarına destek olmaktır" ifadelerini kullandı.

Projeye Başlamadan %50 Avans
Toplantının ardından kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yapan Başkan Akyol; “TKDK IPARD II 10'ncu başvuru çağrısı kapsamında; 1 milyar 125 milyon liralık hibe paketi üreticimize, yetiştiricimize, yatırımcımıza hayırlı olsun. Bizler de Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneğimizin faaliyete geçmesiyle birlikte bu yatırımlarda öncelikli ilçe olduk. Gördes’imizden yapılan TKDK projelerinde derneğimiz tarafından verilen referans mektubuyla proje sahiplerimiz artı puanla rakiplerinden önünde başlıyor. Bu gerçekten çok önemli bir husus. Bu kapsamda ben özellikle benim projem onaylanmaz şeklinde önyargılarınızı bir kenara bırakarak; çiftçilerimizi, yatırımcılarımızı, genç ve kadın girişimcilerimizi Gördes ilçe sınırlarımız içerisinde TKDK’ya proje yazmaya davet ediyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanacağız, hayal edeceğiz, azmederek ve de sabrederek projelerimizi hayata geçireceğiz inşallah. TKDK sisteminde yapılan son düzenlemelerle avans yüzde 50’ye çıkarıldı. Projesi onaylanan vatandaşlarımız hibelerinin yüzde 50'sini projeye başlamadan alabilecekler. Bu da proje sahipleri için çok önemli bir gelişme.

Derneğimizin Proje Ofisi Gördeslilerin Hizmetinde
Belediyesi İş Merkezi’nde faaliyete başlayan Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği’miz siz kıymetli hemşehrilerimize; hibe ve desteklemeler hakkında bilgilendirme, proje danışmanlığı gibi konularda hem bilgi vererek; hem de fikir alışverişinde bulunma konusunda hizmet verecektir. Sizlere derneğimiz uzman ve yetkililerinden faydalanmanızı tavsiye ediyorum. İnşallah siz kıymetli hemşehrilerimiz de proje konusuna daha çok ilgi gösterecek ve ilçemize birçok yatırım kazandıracağız. Ben buna gönülden inanıyorum” Dedi.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
ilan.gov.tr
DUYURULAR Tümü
Görevde Yükselme ve ..... Kırsal Hizmetler Müd..... Emlak ve İstimlak Mü..... Destek Hizmetleri Mü..... Tarım ve Orman Bakan..... Gördes Belediye Başk..... 6292 sayılı Kanun (K..... Vergi Borcu Yapıland..... Zabıta Personeli Gör..... Huzurun ve Yeşilin Ş..... Gördes Atatürk Mahal..... Emlak ve ÇTV Vergisi..... Gördes İlçe Hıfzıssı..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI