0.236 547 15 20
Belediye ve Gördes Off Road’dan Yaban Hayatına Yem Desteği
Gördes Belediyesi ve Gördes Off Road yaban hayatını korumak amacıyla kar yağışı sonrası doğada yiyecek sıkıntısı çeken canlılar için farklı noktalara yem ve ekmek bıraktı.

Gördes Belediyesi ve Gördes Off Road yaban hayatını korumak amacıyla kar yağışı sonrası doğada yiyecek sıkıntısı çeken canlılar için farklı noktalara yem ve ekmek bıraktı.

Son günlerde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava yabani ve evcil hayvanları da olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda Gördes'te, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle doğada yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için, doğaya yem ve yiyecek bırakma etkinliği gerçekleştirildi.

Gördes Belediyesi ve Gördes Off Road ekibi, soğuk ve karlı havada yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlara, evcil hayvanlara ve doğadaki yabani hayvanlara yiyecek olması için 300 kilogram buğday ve 400 adet bayat ekmekleri doğaya bıraktı.

Doğada zor şartlar altında yaşayan hayvanların yiyecek bulamadığının farkında olduklarını belirten ekipler, Yaban hayvanlarının aç kalmamasına yönelik bir çalışma yaptıklarını belirttiler.

Belediye Başkanı Muhammet Akyol hem evcil hayvanlar hem de yabani hayvanlar için yem ve mama desteğinde bulunduklarını ifade etti.  Başkan Akyol; “Gördes Off Road ve Belediye ekiplerimizle birlikte güzel bir etkinliğe imza attık. Bu güzel etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum. Yabani ve evcil hayvanlarımız bizler için çok önemli. Bu doğrultuda ilçe merkezimizde oluşturduğumuz besleme noktalarına sürekli mama bırakıyoruz. Bunun yanında kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlarımız için de her sene soğuk kış aylarında gıda desteğinde bulunuyoruz. Halkımızı da bu soğuk kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan canlılara ellerinden geldiğince yardımda bulunmaya davet ediyorum.” dedi.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
ilan.gov.tr
DUYURULAR Tümü
Görevde Yükselme ve ..... Kırsal Hizmetler Müd..... Emlak ve İstimlak Mü..... Destek Hizmetleri Mü..... Tarım ve Orman Bakan..... Gördes Belediye Başk..... 6292 sayılı Kanun (K..... Vergi Borcu Yapıland..... Zabıta Personeli Gör..... Huzurun ve Yeşilin Ş..... Gördes Atatürk Mahal..... Emlak ve ÇTV Vergisi..... Gördes İlçe Hıfzıssı..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI