0.236 547 15 20
Bakan Veysel Eroğlu'nun Katılımıyla Şehit Ömer Halisdemir Parkı'na Görkemli Açılış
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gördes Doğalgaz Temel Atma TÖreni ve Şehit Ömer Halisdemir Parkı'nın açılış törenine katıldı. Törende fidan ve sertifika dağıtımı da yapıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gördes Doğalgaz Temel Atma TÖreni ve Şehit Ömer Halisdemir Parkı'nın açılış törenine katıldı. Törende fidan ve sertifika dağıtımı da yapıldı.

Şehit Ömer Halisdemir Parkı'nda geçekleştirilen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, İsmail Bilen, Gördes  Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İzmir Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa İl Jandarma Komutanı  J.Albay Ömer Kaplan, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, siyasi parti temsilcileri, bölge müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

50 yıllık hayalleri gerçekleştirmek her oğula değil, eroğluna nasip olur.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Sayın bakanım 2009-2014 yerel seçimlerinde cenabı Allah'ın ve Gördesli hemşerilerimizin taktiri ile vatandaşlarımızın hizmetkarı olduk. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bize gösterdiği hedefler doğrultusunda gece gündüz demeden kıymetli halkımızla el ele omuz omuza gönül vererek çalıştık. Başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Valilerimize, milletvekillerimize bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Gördes doğalgaz başarısıyla tarih yazdı.
Aziz hemşerilerimiz birazdan iletişim hattı  temeli  atacağımız.Doğal gazı Gördes'imiz birlik ve beraberlik içerisinde hakketti.Bakanlar kurulumuzun ilçeler için almış olduğu kararı yerine getirerek Türkiye de 25 ilçeden birisi olmayı hakkını ege bölgesinde  Manisa'da tek olmayı sizlerin huzurunda gururla ifade ediyorum. Hep birlikte başardık. Bugün Türkiye'nin en büyük ilçelerinin bazılarında bile doğal gaz bulunmuyor.Bu guru hepimizin yine başta sayın kaymakamımız olmak üzere katkı sağlaya destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl sonuna kadar doğal gaz iletim hattı boruları Gördes'e ulaşacak. Önümüzdeki yıldan itibaren evlerde, iş yerlerimizde kullanmaya başlayacağız.

Yarım asırlık hayalleri gerçekleştirmek her oğula nasip olmaz, Eroğlu'na nasip olur.
Sayın Bakanım 4 Mayıs 2011 de Güneşli barajının ve birinci TOKİ konutlarının temel atma törenine katılarak bizleri onurlandırdınız. 50 Yıllık hayalimiz olan Güneşli barajımız çifçilerimizin hizmetine sunuldu. Böyle yarım asırlık hayalleri gerçekleştirmek her oğula nasip olmaz, Eroğlu'na nasip olur. Teşekkür ediyoruz. Doğanpınar Göleti de bitti. Çiftçilerimizin artık sulu tarımla yüzü gülüyor. Çiftçilerimiz adına, Gördes'imiz adına sizlere teşekkür ediyoruz.

Şehit Ömer Halisdemir Parkı Gördes'imize hayırlı olsun.
Bu güzel parkın yapılmasına büyük katkı sağlayan Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, İller Baknası'na, Ankara'da bizlerin elinden tutan değerli Milletvekillerimize, Belediye Meclis Üyelerimize,teşkilatımıza, personelimize, emeği geçen katkı sağlayan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gördes'imize, Atatürk mahallemize hayırlı olsun" dedi.

Başkan Akyol, Gölet Taleplerini Bakan Eroğlu'na İletti
Gördes'imiz göç vermesin, toprağımız sulu tarımla buluşsun, çalışkan azimli gençlerimiz daha çok çalışsın diye hemşehrilerimizin, Gördeslilerin sizlerden gölet talepleri var. Biz onlara HAYIR diyemiyoruz. Onlar bizlere EVET diyecekler, İnşallah sizler de bize EVET dersiniz. Gördes'imiz küçük bir yer, imkanlarımız küçük. Fakat bizim sizlere Allah'ın izniyle desteğimiz de dualarımız da büyük olacaktır. Su gibi aziz olun...

Başkan Akyol sözlerini EVET'le bitirdi.
Vatanımızın bütünlüğü için, milletimizin birliği ve dirliği için, ay yıldızlı bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanması için, ezanlarımızın gök kubbede ebediyen inlemesi için, istiklalimiz ve istikbalimiz için; EVET'leriniz bol olsun.
 

50 yıldır yapılamayanları 15 yıl içerisinde tamamladık.
Ardından AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, yaptığı konuşmada; " Bugün belediye başkanımızın kısmen bahsettiği yapılan bu hizmetler sizin ananınızın ak sütü gibi helaldir. Hayırlı uğurlu olsun. Cumhuriyet tarihinde 50 yılda yapılamayan hizmetleri şu 15 yıl içerisinde tamamladık. İstikrarlı bir hükümet var. Bu istikrarlı hükümet tek başına iktidar ve bu hizmetleri size getiriyor. Geçmişi biliyorsunuz. Geçmiş 50 yıldaki hükümetleri de sizler takip ettiniz.Koalisyon döneminde ülke zayıf düştü.Faizler yükseldi.Enflasyon arttı.Zaman zaman terör azdırıldı.Zaman zaman cunta hareketleri başladı ve dolayısıyla iktidarlar kısa ömürlü oldu.8 Ayda 1 yılda giden ikdidarlar oldu.Mevcut sistem maalesef ülkeye zarar getirdi. Siz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a güvendiniz. O da sizlerin umutlarını boşa çıkarmadı. Bugüne kadar yapılan tüm hizmetler bu istikrarın eseridir. 16 Nisan da  tekrar Referandum'a gideceğiz. Bu ülkede bizden sonra kalıcı istikrar sağlansın diye bir paket hazırladık. 16 Nisan sizlerin önüne gelecek. Size sorulacak bu ülkede huzur istiyor musunuz? Tek başına güçlü iktidarlar istiyor musunuz? Bu gelen yatırımlar artarak devam etsin mi diye soracaklar. Kararınız EVET mi ? Kararınız EVET ise inşallah bu EVET ler fazla olursa dostlarımızı sevindirecek. Ülke düşmanlarını içerdeki başta ayrılıkçı Pkk, daha sonra Fetö, Dhpkc ve onların hamileri yüze dost kalpte hain olan müttefik geçinen hamileri kahrı perişan olacak" dedi.

Bakan Eroğlu'ndan Başkan Akyol'a övgü dolu sözler; Gördes'e 2 Baraj, 2 Gölet Sözü !
Vatandaşların ilgisi ve tezahüratlarıyla sahneye çıkan Bakan Eroğlu Gördes'e çifter çifter müjdeler verdiği konuşması şu şekilde; " Daha önce de TOKİ ve Güneşli barajının temel atmasında oradaydım. Sayın Muhammet başkanımın yeni talepleri var. Talepler o kadar çok ki ben de şaşırdım. Yedi tane büyük talep var.

Manisa Türkiye'de en çok barajı ve göleti olan il olacak.
Belediye Başkanı maşallah çok çalışkan. Her şeye laik. Sizler de her şeyin en iyisine layıksınız. Biz Manisa'yı çok seviyoruz. Ben kendimi Manisa'nın 6. Millet vekili olarak görüyorum. Manisa'ya 14 milyar TL yatırım yaptık. Şimdiye kadar bir milyar altı yüz milyonluk yatırım yapmışız. Gördesliler bu gün gelirken Manisa'mıza yeni müjdeler verdik. 15 müjdeyle geldik. Biz Manisa'ya şimdiye kadar 13 baraj, 10 tane gölet yaptık yani 23 tane. Biliyorum gölet istiyorsunuz, onu da yapacağız. Biz burada büyük arazi 148208 dekar araziyi sulamışız. 86 milyon TL Manisalı çiftçimize ek gelir geliyor. 2017, 2018, 2019 yıllarını Manisa'da baraj ve göletler sulama tesislerinde hamle yılları ilan ediyoruz. Eskiden Manisa'da doğru dürüst bir baraj bile yoktu. Şimdi 23 baraj ve gölet bunu 51 baraj 21 göletle toplamda 72 baraj ve göletle Türkiye'de en çok baraj ve gölet olan bir il olacak. Ege gelişim projesiyle Manisa'da destan yazacağız.

Şu anda burada sizlere 2 Gölet, 2 Baraj sözü veriyorum.
Kobaklar Barajı'nı bu günün müjdesi olarak söz vereyim inşallah bunu da yapacağız. Yeni gölet talepleri var bunların uygun olanlarına bakacağız inşallah. Şu anda sizi 2 tane baraj 2 tane gölet müjdesi verdim. Bizim hedefimiz millete hizmet etmektir. Sn. Cumhurbaşkanımız dedi ki ormanları artık kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanın talimatı verdi. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçiyoruz, her şey millet için dedi. Şimdi 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman kuruyoruz. Ama en yakın mahalledeki hane sayısına kadar parselleyip, kura ile dağıtacağız. Biz sizlerden eminiz. Gördesliler Manisa'da en büyük Eveti çıkaracağına ben inanıyorum. Çünkü milletinin geleceğini düşünen herkes Evet der. Avrupa evet çıkması halinde Türkiye'nin nasıl güçleneceğini anladı hayır çalışmasına başladı. Pkk, Feto da farkında o hainler de hayır diyor. Küresel güç büyük Türkiye için kararımız Evet. İnşallah 16 nisan ülkemiz için büyük berekete vesile olacaktır.

Konuşmaların ardından Başkan Muhammet Akyol, Bakan Veysel Eroğlu'na Gördes Halısı ve Fahri Hemşerilik Beratı hediye etti. Daha sonra Şehit Ömer Halisdemir Parkı Açılışı ve Gördes Doğalgaz İletim Hattı Temel Atma Töreni için kurdele kesildi.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU..... MİLLİ İRADE NÖBETİ..... HACİVAT KARAGÖZ GÖLG..... YAZ SPOR OKULU 2016 .....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI