0.236 547 15 20
Isınan Okullar Çalışan Çocuklar Projesi Tanıtıldı
Gördes Kaymakamlığı ve Gördes Belediyesi'nin proje iştirakçısı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün proje sahibi olduğu Zafer Kalkınma Ajansı Destekli “Isınan Okullar Çalışan Çocuklar” projesinin basın tanıtımı ve sözleşme imzalama töreni düzenlendi.

Gördes Kaymakamlığı ve Gördes Belediyesi'nin proje iştirakçısı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün proje sahibi olduğu Zafer Kalkınma Ajansı Destekli “Isınan Okullar Çalışan Çocuklar” projesinin basın tanıtımı ve sözleşme imzalama töreni düzenlendi.

Gördes Belediyesi Kültür Sarayında düzenlenen törene Kaymakam Fatih Ayaz, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdürü İ.Coşkun Çelik, muhtarlar, daire amirleri ve öğretmenler katıldı. Projenin tanıtımı için Kaymakamlık proje ofisinden Şeref Yelmen, slayt destekli bir sunum gerçekleştirdi.

4 Farklı ilden 100’e yakın başvuru arasından ilk 10’a girmeyi başaran “Isınan Okullar Çalışan Çocuklar Projesi” 6 okulu kapsıyor. Buna göre Atatürk İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Kobaklar İlkokulu, Yakaköy İlköğretim Okulu, Kayacık İlköğretim okulu ve Karayağcı ilkokullarına ısı yalıtımı sağlamak amacıyla mantolama işlemi uygulanacak. Bu okullarda eğitim gören 633 öğrenci daha sıcak bir ortamda ders dinleyecek.

Toplam bütçesi 227 bin TL’yi bulan projeye Gördes Belediyesi büyük destek sağlayacak. Okulların aynı zamanda bahçe ve çevre düzenlemelerini Belediye üstlenecek. Başkan Muhammet Akyol, yaptığı konuşmada “Gördes Belediyesi olarak ilçemizde neredeyse katkı sağlamadığımız okul kalmadı. Okullarımızı güzelleştirmek için destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İ.Coşkun Çelik, projenin önemini anlattığı konuşmasında, katkı sağlayanlara ve başta Gördes Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaymakam Fatih Ayaz, çok anlamlı olan bu projenin 6 okulla sınırlı kalmayıp çok daha fazla okula ulaşacak şekilde genişletilebileceğini ifade ederek, emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Mantolama bitiş tarihi Mayıs 2018 sonu olarak belirlenirken, yüklenici firmanın sahibi Uysal Kutlu, aşırı olumsuz hava koşulları gerçekleşmediği takdirde çalışmalarını Mart 2018 sonuna kadar tamamlayacaklarının sözünü verdi. Tanıtım toplantısı sözleşmelerin imzalanmasıyla son buldu.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI