0.236 547 15 20
Yeraltı Çöp Konteynerleri Gördes'te Büyük Beğeni Topluyor
Gördes Belediyesi  çevre kirliliğini önlemek için yer altı çöp toplama sistemini hayata geçiriyor.

Gördes Belediyesi  çevre kirliliğini önlemek için yer altı çöp toplama sistemini hayata geçiriyor. Başkan Muhammet Akyol, "İlçemizde çevre bilincini geliştirmek, çöplerin oluşturduğu kötü kokuları önlemek ve çevre kirliliğini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla ilçe merkezimizde pilot olarak belirli noktalarda yer altı çöp konteynerlerini monte ettik. Nüfus yoğunluğuna göre ilçemizde uygun olan yerlere montajı yapılacak" dedi.

Gördes Belediyesi, modern yer altı çöp konteyneri sistemiyle çöp ve atıkları yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve birçok istenmeyen çevre kirliliği ile birlikte oluşan görsel kirliliğin önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda ilçe merkezinde 5 pilot noktaya çöp konteynerleri yerleştirildi. İlerleyen günlerde nüfusu yoğun merkez mahallelere de yerleştirilecek olan yer altı çöp konteyneri sistemiyle, çevre kirliliğinin ve kötü koku yayılmasının da önüne geçilecek.

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, ilçede hayata geçireceği yeni modern çöp toplama sistemlerini yerinde inceledi. Gördes Belediyesi olarak çevre temizliği ve insan sağlığına oldukça önem verdiklerini ifade eden Başkan Muhammet Akyol "İlçemizin daha güzel hale gelmesi adına, modern yer altı çöp konteyneri sistemini ilçemizde yaygınlaştıracağız. Modern yer altı çöp  konteynerlerinin çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçeceğiz. Gördes Belediyesi olarak, çevre temizliği konusunda hassasiyetimiz fazla. Vatandaşlarımızın sağlığı ve çevre temizliği en hassas noktalarımız. Yer altı çöp konteynerlerimiz Gördes'imize hayırlı olsun" dedi.

Yeraltı çöp konteynerlerinin çevre kirliliği ve insan sağlığı açısından çok isabetli bir çalışma olduğunu ifade eden vatandaşlar Gördes Belediyesi'nin bu uygulamasını takdirle karşılıyor.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU..... MİLLİ İRADE NÖBETİ.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI