0.236 547 15 20
Gölet ve Sulama Projeleriyle İlgili Önemli Açıklamalar  
Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol geçtiğimiz günlerde DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker’i makamında ağırladı. Görüşmede ilçede yapımına devam edilen ve yapılması planlanan gölet ve sulama projeler ele alındı.

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol geçtiğimiz günlerde DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker’i makamında ağırladı. Görüşmede ilçede yapımına devam edilen ve yapılması planlanan gölet ve sulama projeler ele alındı.

DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’un yakından takip ettiği Kobaklar Göleti ve İçme Suyu Projesi, Çiçekli Sulama Projesi, Karayağcı Göleti, Oğulduruk Göleti ve Akpınar Göleti’yle iligli önemli açıklamalarda bulundu.

Kobaklar Göleti ve İçme Suyu Projesiyle Gördes’in içme suyu problemi tarih olacak.
Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’u makamında ziyaret eden DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, ilçeye yılda 1 milyon m3 içme suyu sağlayacak olan Kobaklar Göleti ile ilgili bilgi verdi. İnşaat sürecinin resmen başladığını açıkladı. 

Ekibi ile birlikte Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’u makamında ziyaret ederek bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunan DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, ilçeye yılda 1 milyon m3 içme ve kullanma suyu sağlayacak Kobaklar Göleti ve İçme Suyu Projesi işinde ihale sürecinin tamamlandığını ve yer teslimlerinin yapıldığını söyledi. Diğer kurum ve kuruluşlardan gerekli izinlerin beklendiğini kaydeden Eker “ Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun Gördesli vatandaşlarımıza içme suyu ve kullanma suyu konusunda vaadi vardı. “Kobaklar Göleti ve Sulaması Projesi”ni bu amaçla geliştirdik. Bölgeye 1 milyon 950 m3 su temin edecek göletten Gördes ilçe merkezine her yıl ortalama 1 milyon m3 su vereceğiz. 23 bin kişinin içme ve kullanma suyunu karşılayacağız. 950 bin m3 suyu ise zirai sulamada kullanacağız. Hedefimiz inşaatı en kısa sürede tamamlayıp projeyi halkımızın hizmetine sunmak” diye konuştu.

Çiçekli Sulama Projesi 2019 yazına kadar bitirilecek.
Çiçekli Sulaması İkmali İnşaat İhalesine DSİ Genel Müdürlüğü’nün onayının ardından çıkacaklarını belirten Ali Fuat Eker, inşaatın 2019 yazına kadar bitirilerek; projenin önümüzdeki sezon kullanıma açılmasını hedeflediklerini söyledi. 

Oğulduruk Göleti ve Akpınar Göleti’nin planlama çalışmaları devam ediyor. Karayağcı Göleti’nin inşaat çalışmaları sürüyor.
Karayağcı Göleti’ndeki inşaat çalışmalarının ise devam ettiğini anlatan Eker; Oğulduruk ve Akpınar Göletleri ile ilgili de planlama çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Planlama çalışmalarının olumlu sonuçlanması durumunda diğer süreçlere geçilecek. 

Başkan Muhammet Akyol’dan DSİ'ye Teşekkür 
DSİ’nin hayata geçirdiği her projenin bölgeyi olumlu anlamda değiştirdiğini anlatan Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol; “Özellikle Güneşli Barajı ve Sulaması, Doğanpınar Göleti için şahsınızda Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Genel Müdürümüz Murat Acu başta olmak üzere tüm DSİ çalışanlarına teşekkür ediyorum. Baraj tamamlanıp kapalı sulama başladıktan sonra bölgede verim katlandı. Tarlalardan 2 hatta 3 ürün alınabilir hale geldi. Dolayısıyla arsaların değeri arttı. Ekonomi canlandı. Artık oradaki köylerden şehre göç yaşanmıyor. Sosyo-ekonomik değişimi bölgeye gittiğimizde hemen fark edebiliyorsunuz. İnşallah yeni gölet projelerimizle ilçemizin ve çiftçilerimizin refah düzeyleri artacak” diye konuştu

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI