0.236 547 15 20
Gördes'te, 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ve Demokrasi Nöbeti
Gördes'te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Milli ve Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenerek, Demokrasi Nöbeti tutuldu.

Gördes'te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Milli ve Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenerek, Demokrasi Nöbeti tutuldu.

Düzenlenen Milli Birlik yürüyüşü, Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Emniyet Amiri Abdülkadir Öztürk, Jandarma komutanı J.Kd.Bçvş. Fazıl Kalyon, Ak Parti Gördes İlçe Başkanı Rıza Dilcan, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları, meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşın yoğun bir katımlıyla gerçekleştirildi.
 

“15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız”


Milli Birlik Yürüyüşü, Devlet Hastanesi önünden başlayarak vatandaşların sloganlarıyla 15 Temmuz Şehitleri Parkına kadar devam etti. Daha sonra Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla 15 Temmuz Şehitleri Parkının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreninden sonra 15 Temmuz Şehitleri Parkının meydanında vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Muhammet Akyol, “15 Temmuz direncin ve dirilişin adıdır. 15 Temmuz Türk milletinin demokrasiye olan inancın göstergesidir. Tankların altına yatan ve göğsünü kurşunlara siper eden bu büyük milletin yazmış olduğu muhteşem bir destandır. 250’nin üzerindeki şehadet mertebesine yükselen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Tüm şehitlerimize, gazilerimize ve yüce Türk milletine borçluyuz. Tabi ki bu noktada gücünü milletten almak suretiyle büyük bir liderlik göstererek Türk milleti ile birlikte bu tarihi destanı yazan Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ve demokrasi tutkusu sayesinde destan yazıldı. 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Tiyatro gösteriminde Şehitlerimiz yâd edildi

Ardından 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda çok sayıda vatandaşın katılımıyla Demokrasi Nöbeti tutuldu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Milli ve Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz için düzenlenen turnuvalarda dereceye girenlere ödüllerini Gördes Kaymakamı Büşra Uçar, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Jandarma komutanı J.Kd.Bçvş. Fazıl Kalyon tarafından takdim edildi.  Daha sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okutulup, Mehteran Gösterimi, canlı yayın bağlantıları ve Benim Adım Türkiye isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

 

Dualar, mehteran, konuşmalar, sinevizyon gösterimleri ve canlı yayın bağlantıları eşliğinde devam eden Demokrasi Nöbeti'nde vatandaşlar için yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.15 Temmuz Şehitler Parkını dolduran vatandaşlar, kurulan dev ekranlarda 15 Temmuz belgeselini izledi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki konuşmasını canlı takip etti.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI