15 Temmuz Şehitler Parkı'nın Yapımına Başlandı 16 Kasım 2017, 10:08
![](tema/genel/uploads/haberler/293645510_355909656715508_2813090657554515953_n.jpg)
Gördes Belediyesi tarafından 15 Temmuz Darbe girişiminde Gördesli vatandaşların Demokrasi Nöbeti tutuğu park için çalışmalar başlatıldı.
Gördes Belediyesi tarafından 15 Temmuz Darbe girişiminde Gördesli vatandaşların Demokrasi Nöbeti tutuğu park için çalışmalar başlatıldı.
Geçtiğimiz yıl Gördes Belediye Meclisi'nin aldığı kararla ismi 15 Temmuz Şehitler Parkı olarak değiştirilen Bosna Hersek Parkı'nda çalışmalar başlatıldı. Şehit Makbule Hanım Meydanı'nın hemen karşısında bulunan 15 Temmuz Şehitler Parkı artık yepyeni bir görünüm kazanacak.
Park projesinin içerisinde Selçuklu motifli büyük ve görkemli bir Saat Kulesi bulunuyor. Kafeterya ve havuzun da yer aldığı parkta, resimler ve bilgilendirme panolarıyla 15 Temmuz vurgusu yapılacak. Park için geniş kapsamlı çevre düzenleme ve peyzaj çalışması yapılacak. Bu kapsamda kafeteryanın temel atma çalışmaları başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ziraat Bankası önünden uzanan yol Sevgi Yolu'yla birleştirilecek. Işıklandırılma çalışması yapılarak, Sevgi Yolu'nun devamlılığı sağlanacak.
15 Temmuz Şehitleri'nin sonsuza dek yaşatılması ve unutturulmamsı adına böyle bir adım attıklarını ifade eden Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol; " Projemizde Gördes'imiz için de sürprizler var. Büyük bir saat kulesi parkımızın en güzel yerinde Gördes'imizin sembolleşen simgelerinden birisi olacak. Bunun yanında parkımızda geniş kapsamlı bir çevre düzenleme ve peyzaj çalışması yapılacak. Havuz ve kafeteryanın da bulunacağı parkımızda 15 Temmuz'a dair bir çok bilginin ve fotoğrafın yer alacağı platformlar oluşturulacak. 15 Temmuz'da vatandaşlarımızla omuz omuza nöbet tuttuğumuz bu parkla 15 Temmuz Şehitlerimizi sonsuza dek yaşatacağız. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum"dedi.
DIĞER HABERLER
-
Bayram Sonrası Çöp Konteynerleri Dezenfekte Edildi
21 Haziran 2024, 15:17 -
Kurban Bayramı Programına Yoğun İlgi
20 Haziran 2024, 09:24 -
Başkan Av. İbrahim Büke'nin Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
14 Haziran 2024, 15:52 -
Dolu dolu Börez Kiraz Festivali Programı
11 Haziran 2024, 13:51 -
Dereceye Giren Öğrencilere Paketleri Takdim Edildi
29 Mayıs 2024, 10:10 -
İlçemizde, 19 Mayıs Programı coşkuyla kutlandı
21 Mayıs 2024, 10:32 -
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun
20 Mayıs 2024, 09:48 -
Sosyal Tesislerde indirim!
15 Mayıs 2024, 16:21 -
Karayağcı ve Çiçekli Göletleri faaliyete geçti
15 Mayıs 2024, 15:51 -
Kiraz üreticilerine sirke desteği
15 Mayıs 2024, 15:44