Başkan Akyol'dan Afrin'deki Gördesli Mehmetçiğe Cevap 25 Ocak 2018, 11:17
![](tema/genel/uploads/haberler/1516976487-1.jpg)
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın 7. gününde teröristler etkisiz hale getirilmeye devam ediyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın 7. gününde teröristler etkisiz hale getirilmeye devam ediyor.
Başarılı devam eden Zeytin Dalı Harekatı'da görev alan Türk askerleri ise halkı gururlandırmaya devam ediyor. Mehmetçiğimizin Afrin’de ortaya koyduğu mücadele Türkiye’yi tek vücut haline getirdi. Yediden yetmişe herkes Afrin için Mehmetçiğe dualar etti, çeşitli sevgi gösterilerinde bulundu. Mehmetçik’te bu sevgi gösterilerine cevapsız kalmadı.
Zeytidalı Harekatı için Afrin’de bulunan Gördes Güneşli mahallesinden Uzman Çavuş Süleyman Dindar’da sosyal medyadan göndermiş olduğu mesajla tüm Gördes’i gururlandırdı. Afrin’de çekildiği “Afrin’den Hanya’ya Selam” yazılı fotoğraf kısa sürede binlerce Gördesli tarafından paylaşıldı ve yorumlar yapıldı. Gördesliler yaptıkları yorumlarda Mehmetçiğe dualarını ve desteklerini iletti.
Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol'da Uzman Çavuş Süleyman Dindar'ın mesajına sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımla cevap verdi. Başkan Akyol paylaşımına" Bizde kahramanlar bitmez. Şehit Makbule'nin torunları her yerde... Dün Çanakkale'de, milli mücadelede, Kıbrıs'ta... Bugün Elbab'ta, Afrin'de... Rabbim sen gibi vatanımız ve milletimiz için çarpışan kahraman mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun Süleyman Dİn darkardeşim. Tüm hemşehrilerim adına selamlarımı iletiyorum" şeklinde not ekledi.
Gördes Güneşli Mahallesinden Marangoz Mustafa Dindar’ın oğlu olan Uzaman Çavuş Süleyman Dindar 2015 yılından bu yana TSK’da uzman çavuş olarak görev yapıyor. Yaklaşık 10 gündür de Afrin’de kahramanca mücadele ediyor. Kahraman askerimiz evli ve bir çocuk babası.
TSK’dan yapılan açıklamaya göre, Afrin'de süren Zetin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 343 terörist etkisiz hale getirildi.
DIĞER HABERLER
-
Bayram Sonrası Çöp Konteynerleri Dezenfekte Edildi
21 Haziran 2024, 15:17 -
Kurban Bayramı Programına Yoğun İlgi
20 Haziran 2024, 09:24 -
Başkan Av. İbrahim Büke'nin Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
14 Haziran 2024, 15:52 -
Dolu dolu Börez Kiraz Festivali Programı
11 Haziran 2024, 13:51 -
Dereceye Giren Öğrencilere Paketleri Takdim Edildi
29 Mayıs 2024, 10:10 -
İlçemizde, 19 Mayıs Programı coşkuyla kutlandı
21 Mayıs 2024, 10:32 -
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun
20 Mayıs 2024, 09:48 -
Sosyal Tesislerde indirim!
15 Mayıs 2024, 16:21 -
Karayağcı ve Çiçekli Göletleri faaliyete geçti
15 Mayıs 2024, 15:51 -
Kiraz üreticilerine sirke desteği
15 Mayıs 2024, 15:44