Orman Benim Etkinliğinde Çevre Temizliği 06 Mayıs 2024, 10:49
![](tema/genel/uploads/haberler/439223033_738196358486834_5451903252427337020_n.jpg)
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından orman yangınlarını önlemek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ‘Orman Benim’ kampanyası kapsamında ilçemizde çevre temizlik etkinliği düzenlendi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından orman yangınlarını önlemek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ‘Orman Benim’ kampanyası kapsamında ilçemizde çevre temizlik etkinliği düzenlendi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından orman yangınlarını önlemek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ‘Orman Benim’ kampanyası kapsamında ilçemizde çevre temizlik etkinliği düzenlendi. Ortatepe Mevkiinde gerçekleştirilen temizlik çalışmasına Kaymakam Muhammet Özyüksel, Belediye Başkanı Av. İbrahim Büke, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş Ercan Kartepe, İlçe Emniyet Amiri Serdar Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, Gördes Orman İşletme Müdürü Osman Araz, İlçe Gençlik ve Spor Müdür vekili Fatih Çetintaş, Gençlik Merkezi Müdür Vekili Hatice Cavuldak, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve kalabalık bir öğrenci topluluğu katıldı.
Çöp toplama etkinliği öncesinde Kaymakam Özyüksel ve Belediye Başkanı Büke günün önemiyle ilgili kısa birer konuşma yaptı. Konuşmacılar “yarınlara en büyük hediyemiz ormanlarımızın kıymetine yaraşır bilinçle yaptığımız temizliğimizin halkımıza örnek olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Gördes Orman İşletme Müdürü Osman Araz yaptığı açıklamada, “Orman Benim etkinliğimize katılan herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Gördesimizin ormanlarını korumak ortak görevimiz, hepinizin eline emeğine sağlık” dedi.
Ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin yanı sıra Gençlik Merkezinde gönüllü olarak görev yapan MCBÜ Gördes Meslek Yüksekokulu öğrencileri de çöp toplama programına katkı sağladı. Orman alanındaki kilolarca atık toplanarak, çöp toplama araçlarına atıldı.
DIĞER HABERLER
-
Bayram Sonrası Çöp Konteynerleri Dezenfekte Edildi
21 Haziran 2024, 15:17 -
Kurban Bayramı Programına Yoğun İlgi
20 Haziran 2024, 09:24 -
Başkan Av. İbrahim Büke'nin Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
14 Haziran 2024, 15:52 -
Dolu dolu Börez Kiraz Festivali Programı
11 Haziran 2024, 13:51 -
Dereceye Giren Öğrencilere Paketleri Takdim Edildi
29 Mayıs 2024, 10:10 -
İlçemizde, 19 Mayıs Programı coşkuyla kutlandı
21 Mayıs 2024, 10:32 -
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun
20 Mayıs 2024, 09:48 -
Sosyal Tesislerde indirim!
15 Mayıs 2024, 16:21 -
Karayağcı ve Çiçekli Göletleri faaliyete geçti
15 Mayıs 2024, 15:51 -
Kiraz üreticilerine sirke desteği
15 Mayıs 2024, 15:44